GAZETA MIEJSKA >>     PORTAL MIEJSKI 24GLIWICE >>   |   Wiadomości  |   Forum  |  Fotogaleria  |  Ogłoszenia www  |  Kontakt  
RejestracjaRejestracja   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Praca w Gliwicach

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu    FORUM Gliwice - 24gliwice.pl -> FORUM Czytelników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Europia
Gość

PostWysłany: 15 Mar 2011, 9:17  Odpowiedz z cytatem   

Witam,
Mam do Was pytanie a mianowicie przeprowadziłam się do Gliwic na początku roku z "centralnej" Polski i szukam tu wytrwale pracy, jednak pomimo rozsyłanych cv i wizyt na strefie ekonomicznej nikt się nie odzywa:( A mam pewne doświadczenie zwłaszcza w sprzedaży.
Czy moglibyście mi doradzić do jakich firmowych drzwi zapukać, czy wizyta w gliwickim UP ma sens i jak długo (średnio) trwa proces rekrutacji w firmach na strefie?
A co z pracą w galeriach handlowych, ktoś sobie chwali taką pracę, czy to ostateczność???
Tracę już powoli cierpliwość, a chciałabym związać swoją przyszłość z Gliwicami.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Pixel
Gość

PostWysłany: 15 Mar 2011, 10:37  Odpowiedz z cytatem   

Witam. W galeriach handlowych nie powinno być problemu, chociaż na pewno nie jest to praca marzeń. W okolicach maja rusza też Leroy Merlin na Rybnickiej więc na pewno tam też będą szukać ludzi do pracy.

Poza tym jak się bardzo szuka i chce to myślę, że w Gliwicach praca jest. Trzeba się tylko dopasować, bo nie zawsze wolne miejsca odpowiadają wykształceniu i aspiracjom.
Powrót do góry
Europia
Gość

PostWysłany: 15 Mar 2011, 11:39  Odpowiedz z cytatem   

Liczę się z tym, że nie znajdę od razu pracy marzeń i będę musiała zakasać rękawy.
Jednak mam wrażenie, że ze względu na to, że nie jestem z rejonu Śląska ma to negatywny wpływ na rozpatrywanie mojego CV.
Rozwiejcie proszę moje wątpliwości jeśli się mylę...

P.S Gdzie w Gliwicach można zrobić kurs na wózek widłowy?? I ile to kosztuje na dzień dzisiejszy?
Powrót do góry
jabłko
Gość

PostWysłany: 15 Mar 2011, 11:53  Odpowiedz z cytatem   

Nie sądzę, żeby to był problem W Gliwicach raczej niewiele osób poczuwa się do śląskości; jest tu zdecydowana większosć przyjezdnych (lub ich potomków) i wciąż napływają, czego jesteś przykładem. Natomiast w Rudzie Śląskiej czy Chorzowie mogłaby to być większa przeszkoda.
Powrót do góry
tom
Gość

PostWysłany: 15 Mar 2011, 13:07  Odpowiedz z cytatem   

Masz doswiadczenie w sprzedazy dlatego chcesz pracowac na strefie, nie wiesz jak wyglada zatrudnienie w centrach handlowych. Ogolnie brawa dla Ciebie. Pamietaj ze tak jak u Ciebie w Radomiu tak i tutaj nie jezdza tramwaje.
Powrót do góry
Europia
Gość

PostWysłany: 15 Mar 2011, 17:07  Odpowiedz z cytatem   

tom napisał:
Masz doswiadczenie w sprzedazy dlatego chcesz pracowac na strefie, nie wiesz jak wyglada zatrudnienie w centrach handlowych. Ogolnie brawa dla Ciebie. Pamietaj ze tak jak u Ciebie w Radomiu tak i tutaj nie jezdza tramwaje.

A Ty chyba życia nie znasz i realiów zycia w innych miastach, nie wszędzie szukanie pracy wygląda tak samo, a tam gdzie mieszkałam znalezienie pracy w galerii handlowej to było "coś", więc nie pouczaj mnie proszę. Lepiej wypowiedz się co wiesz na temat Gliwic i nie krytykuj mnie.
P.S W Radomiu nie mieszkałam:)
Pozdrawiam
Powrót do góry
ja234

PostWysłany: 16 Mar 2011, 14:22  Odpowiedz z cytatem   

Cześć Europia Wink
Musisz pamiętać, że Gliwice to dość specyficzne miasto.
Co do szukania pracy:1.CH Arena wiem, że ciągle niektóre sklepy szukają ludzi do pracy 2. Lidl też szuka pracowników 3. CH Podium- pasaż też chyba szukają ludzi.
Korzystaj też z tytułów "naszych" czyli "Nowiny gliwickie"', "Gazeta miejska", " gazeta gliwicka".
Nie spodziewaj się też szybkiej reakcji na CV z tym różnie bywa jak już to najlepiej dzwonić zamiast wysyłać CV.
Hmmm....co jeszcze? najlepiej rozglądaj się za pracą poza Gliwicami np. Zabrze, Katowice.Dojeżdżanie do Katowic czy też innych miast to norma.
W Gliwicach jeśli nie jesteś inżynierem to o ciekawą i dobrze płatną pracę nie ma szans, no chyba, że masz dużo szczęścia.
Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fadosz
Gość

PostWysłany: 16 Mar 2011, 21:09  Odpowiedz z cytatem   

A dla inżynierów to niby taka sielanka? Może ktoś chciałby inżyniera bez dośw?Smile
Powrót do góry
Goten
Gość

PostWysłany: 08 Kwi 2011, 13:16  Odpowiedz z cytatem   

Szukam Pracy w Gliwicach kazda praca tylko zeby byla na rano lub nocki
Powrót do góry
joggo
Gość

PostWysłany: 08 Kwi 2011, 15:49  Odpowiedz z cytatem   

Europia napisał:
Liczę się z tym, że nie znajdę od razu pracy marzeń i będę musiała zakasać rękawy.
Jednak mam wrażenie, że ze względu na to, że nie jestem z rejonu Śląska ma to negatywny wpływ na rozpatrywanie mojego CV.

P.S Gdzie w Gliwicach można zrobić kurs na wózek widłowy?? I ile to kosztuje na dzień dzisiejszy?

Ja robiłem kurs u firmy Doskam z gliwic. Nie wiem ile kosztuje, bo robiliśmy to z firmy. ale polecam Smile
Powrót do góry
miziel (offline ;p)
Gość

PostWysłany: 08 Kwi 2011, 18:21  Odpowiedz z cytatem   

na wózki kurs można zrobić w DAPie na warszawskiej Smile 600zł jeśli dobrze pamiętam
Powrót do góry
garlik

PostWysłany: 11 Kwi 2014, 7:28  Odpowiedz z cytatem   

Jest wiele firm organizujących kursy na wózki widłowe na terenie całego kraju. Mój znajomy robił ostatnio w Suret, został skierowany na kurs z kilkoma osobami przez pracodawcę. Myślę, że bezpośrednio w takich firmach najlepiej pytać o szczegóły.
Powrót do góry
tom1983

PostWysłany: 11 Kwi 2014, 12:27  Odpowiedz z cytatem   

Europia napisał:

Na wózek widłowy zrobisz kurs w Komag-u. Zakład doskonalenia zawodowego w Komagu. Tam zrobisz za darmo. Co kilka miesięcy jest nabór. Ja tam robiłem. Projekt unijny Wink Poszukaj w googlach nr tel do ośrodka szkolenia Komag i zadzwoń.
Powrót do góry
viki

PostWysłany: 18 Wrz 2014, 14:30  Odpowiedz z cytatem   

Takich kursów jest sporo w każdej części kraju. Wystarczy dobrze poszukać.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    FORUM Gliwice - 24gliwice.pl -> FORUM Czytelników Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: