Niestety, oszustów nie udało się zatrzymać, ale i tak jest postęp.
Wczoraj, około godz. 12:40 gliwicka policja otrzymała informacje od 80-letniego mieszkańca ul. Ziemowita, o próbie oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna zgłosił, że nieznana kobieta telefonicznie usiłowała wyłudzić od niego pieniądze w kwocie 20.000 zł.
Prawdopodobnie ta sama oszustka dzwoniła do wielu innych osób. Policja otrzymała zgłoszenie od 83-letniej mieszkanki jednej z kamienic przy ul. Toszeckiej, która poinformowała, że około południa, dzwoniła do niej osoba podająca się za jej córkę, prosząc o pożyczenie 20 tys. złotych.
Na szczęście osoby zgłaszające były już „wyczulone” na działalność tego typu przestępców i nie dały się oszukać.
Policja apeluje do osób czytających tę informacje o nie pozostawianie tej wiedzy dla siebie. Zróbmy dobry uczynek i przekażmy tę wiedzę dalej. Przypominanie i uczulanie naszych najbliższych na tego typu formy działalności licznych oszustów, może zapobiec utracie oszczędności, często oszczędności całego życia.
(kmp gliwice)
Najnowsze komentarze