42 rozbite samochody, dwie ofiary śmiertelne, 5 osób rannych, to bilans gigantycznego karambolu, do którego doszło dzisiaj na gliwickim odcinku autostrady A4.
Zakończyła się już akcja ratunkowa, podczas której udzielano pomocy poszkodowanym. Strażacy musieli rozcinać samochody z zakleszczonymi ludźmi.
Karambol miał miejsce za węzłem Sośnica w Gliwicach, pomiędzy zjazdem na Rybnik a węzłem Ostropa. Po kilkugodzinnej blokadzie, ruch na autostradzie został już całkowicie przywrócony.
Jak informuje rzecznik gliwickiej policji Marek Słomski, w karambolu zginął mężczyzna jadący lawetą i pasażerka samochodu osobowego.
Podczas wypadku, na odcinku autostrady panowała gęsta mgła. Na odśnieżonej, czarnej jezdni znajdowała się cienka warstwa lodu, która najprawdopodobniej spowodowała utratę przyczepności kolejnych samochodów.
fot. kmp/gliwice
Najnowsze komentarze