24gliwice.pl - Portal Miejski Gliwice | wiadomości | telewizja | forum24gliwice.pl - Portal Miejski Gliwice | wiadomości | telewizja | forum24gliwice.pl - Portal Miejski Gliwice | wiadomości | telewizja | forum
Powiadomienie Pokaż więcej
Zmiana rozmiaru czcionkiAa
  • Najnowsze
  • Kultura, wydarzenia, imprezy
  • Kryminałki
  • Samorząd, polityka
  • Historia
  • Telewizja
Czytanie Z Zygmuntem Frankiewiczem zmierzy się Borys Budka? „To jeden z wariantów”
Udostępnij
Zmiana rozmiaru czcionkiAa
24gliwice.pl - Portal Miejski Gliwice | wiadomości | telewizja | forum24gliwice.pl - Portal Miejski Gliwice | wiadomości | telewizja | forum
Search
Have an existing account? Zaloguj się
24gliwice.pl - Portal Miejski Gliwice | wiadomości | telewizja | forum > główna > Temat dnia > Z Zygmuntem Frankiewiczem zmierzy się Borys Budka? „To jeden z wariantów”
Temat dniaWywiady

Z Zygmuntem Frankiewiczem zmierzy się Borys Budka? „To jeden z wariantów”

MPP
MPP Opublikowany 13/07/2013
Udostępnij
Udostępnij
UdostępnijTweet

Na ponad rok przed wyborami samorządowymi, na horyzoncie pojawił się pierwszy, choć jeszcze oficjalnie niepotwierdzony kandydat na prezydenta Gliwic.

Contents
– Warto polepszyć dialog z mieszkańcami Gliwic oraz zwiększyć rolę Rad Osiedlowych„24GLIWICE”: Od kilku tygodni krążą spekulacje na temat pana kandydowania na urząd prezydenta Gliwic. Ile jest w nich prawdy?„24GLIWICE”: Załóżmy jednak przez chwilę, że to Borys Budka zmierzy się, najpewniej z Zygmuntem Frankiewiczem. Nie obawia się pan, że potencjalni wyborcy będą pana utożsamiać z Zabrzem, a nie Gliwicami?„24GLIWICE”: Jako kandydat na prezydenta Gliwic, co chciałby pan zmienić w mieście?

– Warto polepszyć dialog z mieszkańcami Gliwic oraz zwiększyć rolę Rad Osiedlowych

– uważa Borys Budka, 35-letni poseł Platformy Obywatelskiej.

Czy w mieście tradycyjnie przychylnym Platformie, jej kandydat miałby szansę zagrozić urzędującemu prezydentowi Zygmuntowi Frankiewiczowi, który wydaje się być pewniakiem do startu w przyszłorocznych wyborach? Decyzja w sprawie kandydata PO zapadnie najprawdopodobniej po wakacjach. Póki co, najgłośniej mówi się o kandydaturze Borysa Budki, z którym skontaktowaliśmy się w piątek rano.

.

„24GLIWICE”: Od kilku tygodni krążą spekulacje na temat pana kandydowania na urząd prezydenta Gliwic. Ile jest w nich prawdy?

Borys Budka: Oczywistym jest, że w środowisku gliwickiej Platformy mówi się o przyszłorocznych wyborach samorządowych. Jednym z omawianych wariantów, była także moja kandydatura. Nie ukrywam, że jest mi z tego powodu bardzo miło, choć tak naprawdę, kwestie personalne są tu drugorzędne – chodzi przede wszystkim o stworzenie pewnej wizji dla mieszańców, w gliwickiej Platformie jest wielu świetnych fachowców.

.

„24GLIWICE”: Załóżmy jednak przez chwilę, że to Borys Budka zmierzy się, najpewniej z Zygmuntem Frankiewiczem. Nie obawia się pan, że potencjalni wyborcy będą pana utożsamiać z Zabrzem, a nie Gliwicami?


Borys Budka
: Faktycznie, urodziłem się zabrzaninem, ale mieszkam w Gliwicach już od dwóch lat. Moja żona także pochodzi z tego miasta. Mandat poselski uzyskałem w okręgu obejmującym Gliwice, Zabrze, Bytom i Tarnowskie Góry. Pracuję m.in. w Katowicach, Gliwicach, Chorzowie czy Warszawie. Jak ktoś się mnie spyta „Skąd jesteś?”, to odpowiadam, że ze Śląska.

.

„24GLIWICE”: Jako kandydat na prezydenta Gliwic, co chciałby pan zmienić w mieście?

Borys Budka: Daleki jestem od krytyki władz miejskich. Wręcz przeciwnie – jestem zdania, że Gliwice to miasto, które w latach 90-tych wzorowo wykorzystało swoją szansę. Uważam natomiast, że dobrze byłoby zwiększyć udział mieszkańców w kreowaniu wizji miasta. Mam tu na myśli m.in. budżet obywatelski oraz zwiększenie roli Rad Osiedlowych. Warto polepszyć dialog z mieszkańcami, czego dobitnym przykładem jest sprawa wycinki tych nieszczęsnych lip z ul. Mickiewicza. Poza tym należy stawiać na rozwój wizerunku Gliwic jako ośrodka biznesowego i akademickiego. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to kluczowe jest dokończenie budowy Drogowej Trasy Średnicowej.

Borys Budka ma 35 lat. Z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą. W latach 2002-2006 sprawował funkcję wice-, a potem przewodniczącego Rady Miejskiej w Zabrzu. W 2011 roku obronił rozprawę doktorską „Kwalifikacje pracownicze w stosunku pracy”, uzyskując stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Sprawuje również zawód radcy prawnego, specjalizując się w szeroko rozumianej problematyce prawa samorządowego oraz spółdzielczego. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku, startując z 11 miejsca na liście Platformy Obywatelskiej dostał się do Sejmu z wynikiem 10 tys 260 głosów.

TAGI:aktualności GliwiceBORYS BUDKAborys budka kandydat na prezydenta gliwicborys budka POforum gliwicegazeta gliwiceGliwiceinfo gliwiceinformacje z Gliwickandydaci na prezydenta gliwickandydaci platformy na prezydenta gliwicnajświeższe informacje z gliwicpolityka samorządportal gliwiceposeł borys budkaposłowie z gliwicpozostaleSamorząd, politykatv gliwicewybory samorządowe gliwicewybory samorządowy 2014wydarzenia gliwice
Udostępnij ten artykuł
Facebook Twitter Email Print
Udostępnij

Najnowsze komentarze

  • Onkyo - Nowy punkt gastronomiczny na mapie Gliwic. Gliwuś zastąpił Króla Stasia, inna lokalizacja i godziny otwarcia
  • Falkenhorn - Jak szybko „zarobić” 24 punkty karne? Gliwiczanin w mercedesie znalazł się po niewłaściwej stronie wysepki
  • Też mi ... - Jak szybko „zarobić” 24 punkty karne? Gliwiczanin w mercedesie znalazł się po niewłaściwej stronie wysepki
  • Też mi ... - Jak szybko „zarobić” 24 punkty karne? Gliwiczanin w mercedesie znalazł się po niewłaściwej stronie wysepki

Categories

  • ES Money
  • U.K News
  • The Escapist
  • Insider
  • Science
  • Technology
  • LifeStyle
  • Marketing

About US

We influence 20 million users and is the number one business and technology news network on the planet.

Subscribe US

Subscribe to our newsletter to get our newest articles instantly!

[mc4wp_form]
© Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
wpDiscuz
Welcome Back!

Sign in to your account