Architektura, budownictwo i filologia najpopularniejsze. 4 chętnych na 1 miejsce

Na Politechnice Śląskiej na studiach stacjonarnych I stopnia przygotowanych było w tym roku 8150 miejsc.

Na studia natomiast rekrutowało się w I etapie 7350 kandydatów, przy czym jedna osoba mogła rekrutować się tylko na jeden kierunek studiów ze wszystkich 50 oferowanych przez uczelnię. Było to nowe ? po raz pierwszy zastosowane rozwiązanie podczas rekrutacji na Politechnikę Śląską – informuje Paweł Doś, rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej.

Największą i stale rosnącą popularnością w ostatnich latach spośród wszystkich 50 kierunków cieszy się budownictwo

? na którym było w tym roku 900 kandydatów na 240 miejsc, co daje prawie 4 osoby na jedno miejsce.


Następne w kolejności pod względem liczby kandydatów były: architektura i ubranistyka (500 osób / 120 miejsc), informatyka (480 / 210), górnictwo i geologia (460 / 320), automatyka i robotyka (300 / 225) oraz transport (280 / 200).

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej

Spora rywalizacja ? co ciekawe ? była na kierunku filologia na specjalności język angielski. O dostanie się na jedno z 60 miejsc walczyło na tym kierunku 230 osób, co daje prawie 4 osoby na jedno miejsce. Rekrutacja na filologię na trzech specjalnościach (angielski, włoski, francuski) prowadzona była już po raz drugi. A do prowadzenia tego kierunku powołana została na uczelni nowa jednostka na prawach wydziału ? Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej.

Podczas tegorocznej rekrutacji na Politechnikę Śląską widać było również po raz kolejny wysokie zainteresowanie kierunkami zamawianymi, jak: mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz automatyka i robotyka.

Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca w ramach pierwszego naboru na kierunki dysponujące wolnymi miejscami ? dla kandydatów już zarejestrowanych.

II nabór na studia dla wszystkich chętnych rozpocznie się natomiast 29 lipca na te kierunki, na których będą jeszcze wolne miejsca.