Pierwsza edycja Babiego Targu – wyprzedaży zawartości szaf, czyli ubrań, które jednym nie są już potrzebne, a innym mogą jeszcze posłużyć – odbędzie się w sobotę, 16 września, w CH Europa Centralna. Wydarzenie to zgromadzi ponad sto wystawczyń i wystawców ze Śląska.
Wszystkie stoiska zostały już zarezerwowane, ale osoby, które poszukują ubrań i dodatków na nadchodzące miesiące, nie muszą się rejestrować – wystarczy, że przyjdą w sobotę od godziny 12:00 do CH Europa Centralna. Impreza odbędzie się w części galeryjnej centrum.
Babi Targ to wielka akcja wietrzenia szaf, najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w kilku miastach w Polsce, m.in. w Poznaniu i w Bydgoszczy.
To zarazem odpowiedź na znane od dłuższego czasu na zachodzie swapping parties, które polegają na wymianie odzieży, butów i dodatków. Ideą imprezy jest, by puścić w obieg rzeczy, które z jakiegoś powodu nie są nam już potrzebne i nadać im drugie życie. To, co wydaje się nam zbędne, może przynieść radość innym.
Osoby, które pojawią się w sobotnie popołudnie w CH Europa Centralna, będą miały okazję do zakupu „z drugiej ręki” niezwykłej odzieży i dodatków, które świetnie sprawdzą się w nadchodzących sezonach. Będzie również coś dla rodziców – na Mami Babi Targu znajdą ubranka i akcesoria dziecięce i ciążowe
z drugiej ręki.
– Babi Targ to nie tylko doskonała okazja do uzupełnienia garderoby na nadchodzący sezon, ale także świetna zabawa w gronie kobiet i rodzin! Warto się do nas wybrać – mówi Joanna Stankiewicz, pomysłodawczyni imprezy.
W sobotę, 16 września będzie na Was czekać mnóstwo stoisk, na których znajdziecie ubrania w rozmaitych wzorach, kolorach i rozmiarach
– dodaje.
– Babi Targ to znakomity pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia dla całych rodzin. Podczas gdy jedno z rodziców będzie przeglądać stoiska, dzieci wraz z opiekunem lub opiekunką mogą bawić się w jednym z wielu atrakcyjnych miejsc rozrywki, które oferuje Europa Centralna, takich jak bezpłatny plac zabaw Figle Migle czy miejscach, które rozwijają wyobraźnię i angażują do wspólnej zabawy, jak Funzeum i Kolejkowo – zachęca Katarzyna Lenartowicz, dyrektorka Centrum Handlowego Europa Centralna.
Szczegóły organizacyjne oraz regulamin znajdują się na stronie www.babilad.pl.
Więcej na: europacentralna.eu | www.facebook.com/europa.centralna.eu | www.instagram.com/europacentralna
O Babilądzie i Babim Targu
Babiląd powstał w 2007 roku w Poznaniu i szybko stał się ważną przestrzenią kobiecych spotkań w tym mieście. Pierwszym wydarzeniem, które zorganizowano był Babi Targ. Pomysł, który miał być jednorazową akcją okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby: każda z nas ma w szafach ubrania, których już nie nosi i nie chce ich po prostu wyrzucać na śmietnik, chce za to wiedzieć, do kogo trafią i cieszy się, gdy jej nienoszona już sukienka sprawia radość komuś innemu.
Na początku Babi Targ gromadził kilkadziesiąt osób, ale z roku na rok przestrzenie, w których organizowano imprezę ulegały powiększeniu, liczba osób odwiedzających wydarzenie rosła, a uratowanych i puszczonych w drugi obieg ubrań przybywało. Babi Targ wyrósł na największą imprezę imprezę wymiankową
w Polsce.
Więcej na: www.babilad.pl, www.facebook.com/Babilad, www.instagram.com/babi_targ.
materiał partnera