– Rozprzestrzeniamy się po mieście od Parku Chopina, a w nim zaczynamy w Alejce FORUM, odwiedzamy ETNOBAZAR, dochodzimy do Starej Fabryki Drutu, a potem już aż na Rynek. Bawimy się pysznie, bez względu na to, ile mamy lat!
– zachęcają organizatorzy 10. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy ULICZNICY w Gliwicach. Przed nami finałowy weekend.
[fbvideo link=”https://www.facebook.com/24gliwice/videos/1142321035814701/” width=”720″ height=”” onlyvideo=”1″]PROGRAM WEEKENDOWYCH WYDARZEŃ (30-31.07):
Mali ulicznicy, Alejka FORUM, Stara Fabryka Drutu:
30.07, w sobota o 16:00 Lufcik na Korbkę ze spektaklem ?Przygody małego Beboka Papioka?.
Papiok to niesforny, oswojony Bebok, zamieszkujący Fabrykę Drutu wraz z jej duchem opiekuńczym Piecuchem. Pewnego razu mir i spokój codziennych straszkowych obowiązków i szychtę robotnika Alojza, zakłóca rezolutna Frelka. A do tego ze swoimi sprawami narzucają się także John Baildon, pół-Szkot, pół-Hanys oraz zamieszkujący pobliską śluzę Utopiec.
Reż. Agnieszka Batóg
W niedzielę (31.07) w Parku Chopina o 16:00 autorki projektu ?I co było dalej? opowiedzą swoje ?Małe historie?. Ideą projektu było stworzenie spektaklu dla dzieci jako efektu poszukiwań i inspiracji zrodzonych w bezpo- średnim kontakcie z najmłodszym widzem oraz stworzenie platformy do współpracy na linii rodzice – pedagodzy – artyści.
Twórcy: Natalia Leszczyńska , Anna Szawiel, Katarzyna Mazurek
Strefa warsztatów:
Sobota, 30 lipca, 10:00 ? 16:00 ? Przystanek Śniadanie, ETNOBAZAR, joga na trawie, kreatywne i twórcze warsztaty Fabryka Kultury.
Niedziela, 31 lipca, 11-16:00 ? ETNOBAZAR, SłodkieŻycie, warsztaty Hapijama Fun Art i Lufcik na Korbkę & Baśnie na Warsztacie:
Uliczna Bitwa Fotograficzna, Park Chopina, 30 lipca godzina 21:00. Temat: ?Moja Ulica?
Teatr KTO ?Peregrinus?, Rynek, 31 lipca, 18:00
Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. Świat Peregrinusa, to cywilizacja „cyfrowa” – smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią ? konsumpcją. Domem Peregrinusa XXI w. jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej.
Reż. Jerzy Zoń