Branża budowlana wciąż ewoluuje. Na rynku pojawiają się nowe technologie i systemy, ale wśród ogromu tych alternatyw numerem jeden jest beton komórkowy. To materiał który pod kątem użyteczności i solidności nie ma sobie równych.
Beton komórkowy – materiał najlepszy z najlepszych
W wyniku wzrostu cen mieszkań na rynku wtórnym oraz pierwotnym w Polsce powstaje coraz więcej domów; głównie jednorodzinnych, których metraż nie przekracza 150 m2. Bazą ponad 50% z nich jest beton komórkowy. To mieszanka piasku kwarcowego, wapna, cementu, gipsu oraz środka porotwórczego, z której formowane są specjalne bloczki. Pierwsze tego typu konstrukcje powstały niemal 100 lat temu, a za ich produkcję odpowiadał architekt Axel Eriksson. Dziś czołowym dostawcą bloczków z betonu komórkowego jest Termalica.
Kluczowe zalety betonu komórkowego
Beton komórkowy wykorzystywany jest do tworzenia ścian działowych i wewnętrznych, a także przegród nośnych zewnętrznych. Materiał długo utrzymuje ciepło w budynku, dlatego stosuje się go zazwyczaj w procesie powstawania budynków energooszczędnych. Jego wysoka izolacyjność termiczna wynika z porowatej struktury, w wyniku której powstałe ściany posiadają zdolność akumulacji ciepła i dużą bezwładność cieplną. Dzięki temu budynek latem nie nagrzewa się zbyt szybko, a zimą nie generuje strat energii.
Bloczki z betonu komórkowego Termalica to produkty naturalne. Ściany z nich budowane wykazują optymalną paroprzepuszczalność, co w praktyce oznacza stabilizację wilgotności i eliminację bakterii, pleśni i grzybów. Powierzchnie chronią też przed hałasem.
O przewadze betonu komórkowego nad innymi materiałami budowlanymi świadczy też łatwa obróbka. Ma to zasadniczy wpływ na przebieg inwestycji; skraca czas budowy oraz ogranicza zużycie zaprawy, co rzutuje z kolei na koszty. Ekonomiczność przedsięwzięcia potwierdzają liczby, bo na 1 m2 powierzchni potrzeba jedynie około 7 bloczków, podczas gdy taka sama ściana wykonana przy użyciu pustaków wymaga zastosowania aż 16 elementów.
Na co zwrócić uwagę, kupując bloczki z betonu komórkowego?
Do ścian jednowarstwowych wystarczające będą bloczki Termalica 300, 350 i 400 o grubości 48, 40 cm, natomiast do ścian dwuwarstwowych bloczki Termalica 500, 600 i 700 o grubości 20 i 24 cm oraz dodatkowe warstwy izolacji termicznej z płyt wełny mineralnej lub styropianu o grubości 12÷15 cm. Jeśli celem są ściany trójwarstwowe, konieczna będzie kolejna warstwa osłonowa. Można ją wykonać przy użyciu lub cegły ceramicznej lub kamienia dekoracyjnego.
Gdzie kupić beton komórkowy w Gliwicach?
Przy wyborze materiału ściennego ważny jest solidny producent betonu komórkowego, taki jak Termalica.
W okolicach miejscowości Gliwice produkty tej marki dostępne są w hurtowniach poniżej. Rozwiązania sprawdzą się zarówno do wznoszenia murów w technologii jednowarstwowej (bez dodatkowego ocieplenia), jak i wielowarstwowej. Rodzaj produktu oraz jego grubość będą więc uzależnione od przeznaczenia.
Zapraszamy do naszych punktów sprzedaży betonu komórkowego Termalica w Gliwicach i najbliższych okolicach:
Gliwice, Sewera, ul. Dojazdowa 11, 44-100 Gliwice, tel. (32) 337 66 66, kom.: 662 201 052
Zabrze, AB Bechcicki Sp. z o.o., 41-803 Zabrze, ul. Zamkowa 1, tel. 32 287 64 61
Stanowice-Bełk, FHU SZOSTAK Franciszek Szostak, 44-230 Stanowice, ul. Wyzwolenia 14, tel. 606 971 016
Ruda Śląska, W2W2 Sp. z o.o., 41-700, Ruda Śląska, ul. Katowicka 151, tel. 532 260 050, 577 679 292
Ruda Śląska, 3W, 41-711 Ruda Śląska, ul. Pionierów 31, tel. 726 84 00 00
Beton komórkowy marki Termalica to bezpieczny i ekologiczny materiał- warto budować nim domy.
materiał partnera