Czy warto się ubezpieczać na wakacje?

Wyjeżdżając na wakacje, warto wyrobić sobie kartę EKUZ. Choć posiadanie takiej gwarantuje dostęp do opieki medycznej, nie można zapomnieć o dodatkowym ubezpieczeniu.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy naprawdę warto nabywać polisę turystyczną przed wyjazdem na wakacje. Niektórzy zakładają, że kwestię ubezpieczenia rozwiązuje posiadanie w portfelu karty EKUZ. Co to takiego? Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to dokument wydawany przez NFZ i potwierdzający, że dana osoba jest ubezpieczona. Posiadanie karty w czasie zagranicznej podróży jest korzystne, bo dzięki niej ubezpieczonemu przysługuje prawo do podstawowej opieki medycznej. Czy bezpłatnie? Tak, o ile odpowiednik polskiego NFZ pokrywa wszystkie koszty leczenia lub wykonanie danego zabiegu. To jednak zdarza się stosunkowo rzadko ? najczęściej pacjent musi z własnej kieszeni pokryć część kosztów leczenia.

Co oferują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Oferta ubezpieczycieli działających na rynku w zakresie ubezpieczeń jest bardzo szeroka. Klienci mogą wybierać w zupełnie podstawowych polisach, jak i wielu rozszerzeniach gwarantujących np. ubezpieczenie bagażu. Gdzie znajdziesz dobrą polisę dla siebie? Rankomat to serwis dający dostęp do wielu ubezpieczeń turystycznych. Jako osoba zainteresowana, możesz skorzystać z intuicyjnej porównywarki, która pozwoli ci zapoznać się z cenami składek poszczególnych produktów, a przede wszystkim wysokością kosztów leczenia pokrywanych w ramach polisy.
Ponieważ dziś na polskim rynku działa naprawdę wiele towarzystw ubezpieczeniowych, porównanie wszystkich ofert może być dla ciebie kłopotliwe. Właśnie dlatego skorzystanie z solidnej porównywarki jest optymalnym rozwiązaniem.

Ubezpieczenie, które stwarza ochronę w każdej sytuacji

Posiadanie karty EKUZ w portfelu to dobre rozwiązanie. Ponieważ jednak w razie wypadku musisz liczyć się z możliwością otrzymania rachunku, koniecznie powinieneś zadbać o dodatkowe ubezpieczenie. Wówczas zyskujesz pewność, że nie będziesz musiał wyjmować pieniędzy z własnej kieszeni, aby opłacić np. pobyt w szpitalu lub specjalistyczny transport do kraju.

Kwestia kosztów leczenia jest najczęściej podnoszona, a wynika to z faktu, że rachunki wystawiane ubezpieczycielom są naprawdę wysokie. Przykład? W 2014 r. jedno z towarzystw ubezpieczeniowych pokrywało koszty hospitalizacji turysty, u którego stwierdzono zawał serca. Łączny rachunek opiewał na 107 tys. zł.

O dodatkowym ubezpieczeniu, a dokładniej assistance, powinny pomyśleć osoby, które nie znają języków obcych. Wówczas bowiem mogą one liczyć na pomoc tłumacza, gdy muszą załatwić sprawę urzędową.

Szukasz ubezpieczenia? Odpowiednie ubezpieczenie zagraniczne na Rankomat ? tam znajdziesz ochronę, której szukasz.