Czy warto zostać krojczym?

Osoby zainteresowane karierą na stanowisku krawca powinny jak najszybciej zdobyć odpowiednie doświadczenie. Warto zdecydować się na pracę w charakterze krojczego, która jest najlepszym przygotowaniem do bardziej profesjonalnych zawodów z branży krawieckiej.

Oferty dla krojczych

Na portalach internetowych można bez problemu znaleźć propozycje zatrudnienia w zakładzie krawieckim. Na stanowisku krojczego mogą pracować osoby początkujące, które stawiają pierwsze kroki w tym zawodzie. Jednocześnie warto zaznaczyć, że mile widziani są absolwenci kierunkowych studiów związanych z krawiectwem, designem lub projektowaniem odzieży. Jeśli jednak ktoś nie posiada kierunkowego wykształcenia, nie musi rezygnować ze swoich marzeń – w tym zawodzie świetnie sprawdzają się amatorzy. Oferty pracy są wystawiane przede wszystkim przez zakłady krawieckie, ale nie tylko. Poszczególne ogłoszenia mogą dotyczyć bezpośredniej współpracy z wybraną firmą odzieżową – to doskonała propozycja dla osób, które chcą bliżej poznać specyfikę konkretnej marki ubrań.

Co wchodzi w zakres obowiązków krojczego?

Praca krojczego jest nastawiona na szybkie osiągnięcie rezultatów. Należy być przygotowanym na konieczność powtarzania tych samych czynności, co dla kreatywnych osób może okazać się sporym problemem. Do podstawowych obowiązków należy wykrawanie odzieży z wykorzystaniem dostępnych szablonów lub bazując na otrzymanych szkicach. Niewątpliwie w tym zawodzie bardzo ważna jest dokładność – poszczególne elementy ubrań muszą być w stu procentach zgodne z projektem. Osoba pracująca na tym stanowisku realizuje swoje zadania z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń do wykrawania. W wielu renomowanych zakładach są to zautomatyzowane narzędzia, które maksymalnie ułatwiają fizyczną pracę krojczego.

Obecnie krojczy może liczyć na zarobki oscylujące wokół kwoty 1400 zł netto. Wyższe wynagrodzenie otrzymują osoby zatrudnione w renomowanych firmach odzieżowych, które dbają o odpowiednią jakość przygotowywanych ubrań.

(materiał partnera)