Piast Gliwice w ekstraklasie! Zawisza Bydgoszcz odprawiona z kwitkiem

Po dwóch latach przerwy, ekstraklasa powróci do Gliwic.

W decydującej, ostatniej kolejce I ligi, gliwiczanie pewnie pokonali Zawiszę Bydgoszcz 3:0.

15 maja 2010 roku Piast rozegrał ostatni mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dwa lata później, w piękne niedzielne popołudnie, gliwiczanie w imponującym stylu zapewnili sobie awans do ekstraklasy.

Obie drużyny przystąpiły do niedzielnego pojedynku z zamiarem zwycięstwa – w pierwszych minutach, po obu stronach boiska kibice mogli oglądać składne ofensywne akcje. W 34 minucie gola dla Piasta na 1:0 zdobył niezawodny Ruben Jurado, który wykorzystał błąd obrony i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości.

5 minut później było już 2:0.

Tym razem na listę strzelców wpisał się Wojciech Kędziora.

Gliwiczanie doskonale zaczęli drugą połowę – w 49 minucie kapitan zespołu Tomasz Podgórski, po pięknym strzale z rzutu wolnego pokonał bramkarza Zawiszy. Do ostatniego gwizdka sędziego gospodarze kontrolowali przebieg spotkania.

Oprócz Piasta, do ekstraklasy awansowała również Pogoń Szczecin, która na wyjeździe pokonała Arkę Gdynia.

– Jutro wyjeżdżam na wczasy i odpoczywam. To był ciężki sezon – powiedział tuż po zakończeniu zawodów Dariusz Dudek, drugi trener Piasta.