Te maseczki są samoprzylepne, można w nich swobodnie oddychać i nosić przez parę godzin. Testowali je pracownicy firmy spacerując, jeżdżąc na rowerze, pracując przy biurkach czy maszynach. Jej zalety docenili także… brodacze i wąsacze.
Maseczkę ochronną opracowała gliwicka firma Etisoft, wykorzystując do tego wiedzę i doświadczenie w produkcji etykiet. Samoprzylepna niemedyczna maseczka ochronna jest z założenia produktem jednorazowego użytku, ale jak zapewnia producent, może być wygodnie stosowana nawet przez kilka godzin.
Do produkcji wykorzystano certyfikowane materiały do kontaktu ze skórą: flizelinę polipropylenową z certyfikatem Oekotex potwierdzającym bezpieczeństwo produktu dla człowieka i środowiska, oraz klej spełniający wymagania normy ISO 10993 (dopuszczającej do zastosowań medycznych przy aplikacji na skórę).
Samoprzylepna maseczka ochronna na twarz jest bezpieczna, łatwa do założenia, a przede wszystkim nie zsuwa się z uszu lub nosa.
Jej ergonomiczny kształt zapewnia wygodę podczas użytkowania. Nie krępuje ruchów, a co za tym idzie, nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Odpowiednio dobrany klej dobrze trzyma się powierzchni twarzy.
Przede wszystkim można w niej swobodnie oddychać. Jej zalety doceniają osoby aktywne (które testowały produkt dojeżdżając w czasie izolacji na rowerze do pracy) oraz… brodacze. Nawet przy nałożeniu na gęste owłosienie maseczka utrzymuje się na swoim miejscu. Co istotne, jeśli nastąpi potrzeba chwilowego ściągnięcia maseczki – zastosowany klej zachowa przyczepność także przy kolejnej próbie naklejenia.
Na razie maseczki nie są dostępne dla osób prywatnych. – Pracujemy nad takim rozwiązaniem – deklarują przedstawiciele Etisoft. – Obecnie jesteśmy przygotowani przede wszystkim na sprzedaż firmom, tak najmniejszym, jak i dużym. Odbiorcami naszych bazowych produktów są największe firmy automotive, AGD i RTV, stąd nasz system jest w stanie na razie przerobić obsługę firm. Koszt maseczki to 1,29 + VAT.
Warto wspomnieć, że Etisoft wprowadził już także lekkie poliwęglanowe przyłbice ochronne. Obdarował też nimi pracowników służby zdrowia. 200 przyłbic trafiło już do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, a 100 do Szpitala Rejonowego w Raciborzu.
(emfab /info.pras. Etisoft) Fot. Etisoft