Jachimek, Pięta, Walaszczyk i inni w CEK Politechniki Śląskiej. STAND-UP MARATON w szczytnym celu

Stowarzyszenie Cała Naprzód zaprasza na stand-up z którego dochód w całości przekazany zostanie na pokrycie kosztów leczenia Ani Starosolskiej, zmagającej się z niezwykle rzadką chorobą – zespołem Cockayne’a.

Impreza odbędzie się 24 lutego w godzinach 17:00-19:00, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (Aula A), przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Bilety w cenie 30 zł dostępne będą w dniu imprezy oraz elektronicznie tutaj. [/perfectpullquote]

Tomek Jachimek: artysta kabaretowy, autor tekstów i konferansjer. Jest autorem monodramów Mężczyzna sukcesu – koncert solo, Reflektor na tatę (wystawiany w krakowskim Teatrze 38 w wykonaniu Piotra Plewy), Kolega Mela Gibsona (wystawiany w Teatrze Korez w Katowicach w 2007 roku) oraz od 2014 r. w rzeszowskim teatrze Bo Tak i [Ja]3 czyli dwa do jednego (wystawiany w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie w 2010 roku), a także autorem tekstów sztuki „Wiwisexia” który miał premierę w 4 listopada 2016 na deskach Teatru Korez. Od pięciu lat regularnie gości w „Szkle kontaktowym” na antenie TVN, a także udziela się w radiowej Trójce w programie Artura Andrusa „Akademia rozrywki”.


W 2016 nawiązał współpracę z Grupą Onet-RAS Polska czego wynikiem był program „Żółte papiery” emitowany w OnetTV, program pokazywał autorski komentarz do wydarzeń kulturalnych, politycznych i sportowych.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Program we wrześniu zmienił nazwę na „Świat według Jachimka”. [/perfectpullquote]

Olka Szczęśniak: Stand-uperka, która na scenie działa już 5 lat, a zaczynała w krakowskiej grupie Comedy Lab. Występowała w TVP w programie „tylko dla dorosłych” Kacpra Rucińskiego i w TVN u Kuby Wojewódzkiego. Prezentuje ostre i bezlitosne poczucie humoru połączone z kobiecym wdziękiem.

Obecnie jeździ ze swoim programem „Dystans Krytyczny” w którym obnaża przed widzem swoje wady i odchyły. Kto tak naprawdę stoi za huśtawką nastrojów kobiet, jak zostać kosogłosem i jak powinien wyglądać męski striptiz – m.in na te pytania znajdziecie odpowiedź.

Wiolka Walaszczyk – charyzmatyczna, energetyczna, impulsywna. Bardzo wyrazista osobowość, do tego mocny, dosadny humor plasują ją w czołówce rodzimego stand-upu. Odnajduje się głównie w tematyce osobistej, dzieli się spostrzeżeniami kobiety z dwudziestokilkuletnim bagażem doświadczeń.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Występowała w programach TVP2 „Tylko dla dorosłych” i TVN „Kuba Wojewódzki”. Swój nowy materiał, który zaprezentuje w Koszalinie zatytułowała „Odnowa”. Poprzedni można oglądać za sprawą platformy Netflix.[/perfectpullquote]

Tomek Kołecki – na świat przyszedł w ’97, a na scenę wszedł w 2013 zostając najmłodszym komikiem w Polsce. Mimo młodego wieku od czterech lat daje sobie radę w świecie polskiego stand-upu. Objechał z żartami całą Polskę, mogliście go zobaczyć także w takich programach telewizyjnych jak «Tylko dla dorosłych» TVP2, «Comedy Club» Comedy Central czy «Kuba Wojewódzki» TVN.

Wygrał 4 edycje Antrakt Stand-up festiwal. W swoich występach stara się przybliżyć publice jakie rozterki oraz emocje targają młodym człowiekiem wchodzącym w świat dorosłości. Przez dwa lata współtworzył projekt Po prostu stand-up, obecnie jeździ z pierwszym solowym programem o nazwie „Nie o różach, nie o bratkach”.

Wojtek Pięta – wystąpił na scenach każdego z większych miast w Polsce oraz w telewizji w programie Kuby Wojewódzkiego i Comedy Central. Uczestnik obu edycji Polskiej Ligi Stand-upu. Finalista Festiwalu Antrakt 2016. Brał udział w roastach: Tego Typa Mesa oraz Krzysztofa Skiby.

Gospodarz krakowskiej sceny Stand-up w Bakałarzu, katowickiej i chorzowskiej Stand-up Silesia oraz Stand-up Tarnów. Autor kanału w serwisie youtube oraz improwizator sceniczny.

Mała Ania z zespołem Cockayne’a

Zespół Cockayne’a to neurodegeneracyjna, postępująca choroba genetyczna powodująca opóźnienie rozwojowe paradoksalnie połączone z przyspieszonym starzeniem. Przypadłość jest więcej niż rzadka – występuje raz na 2 miliony ludzi, a mutacje, które wykryto u Ani są jeszcze rzadsze – jedna z nich była już 1 raz opisywana w badaniach, a druga jest tylko u niej.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Na pierwszy rzut oka 8-letnia Ania jest 2-latką z problemami. [/perfectpullquote]

2-latką, bo ma wzrost 2-latki i poziom rozwoju odpowiada 2-3 letniemu dziecku. Ale wagę ma 10-miesięcznego dziecka, główka jest jak u 5-miesięcznego niemowlaka, a mielinizacja włókien nerwowych jest na poziomie noworodkowym i się cofa, wewnątrz mózgu powstają zwapnienia a móżdżek maleje. Za to zużycie organizmu odpowiada „dojrzałej kobiecie”.

Anię można wesprzeć za pośrednictwem Stowarzyszenia Cała Naprzód, dokonując wpłat:
Stowarzyszenie Cała Naprzód
ul. Kościuszki 35, 44-100 Gliwice
Raiffeisen Bank Polska S.A. 55 1750 0012 0000 0000 3845 0204
tytuł: „Ania Starosolska”

Można także przekazać 1% podatku – w formularzu PIT wpisać numer: KRS 0000037904 a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: 17874 Starosolska Anna.

(więcej na: www.DlaAni.pl).

fot. DlaAni.pl