Macie w domu zbędne książki, płyty oraz gry? Można przekazać je na kulturalno-charytatywną imprezę

mat. organizatora

Przed nami 10. jubileuszowa edycja Skupu Kultury. Każdy, kto chciałby wesprzeć tę kulturalno-charytatywną akcję, do końca maja może dorzucić swoją cegiełkę. Trwa zbiórka książek, komiksów, płyt, gier i rękodzieła.

 
Setki dzieł kultury, dziesiątki wolontariuszy, spotkania autorskie, tłumy ludzi poszukujących wydawniczych perełek, ulubionych lektur i niszowych egzemplarzy. Już 16 czerwca odbędzie się największy charytatywny kiermasz w regionie. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie osób z niepełnosprawnościami.

Skup Kultury to wydarzenie odbywające się w Gliwicach od lat. Przyciąga ludzi poszukujących ciekawych wydawnictw, lubiących kulturę i chcących pomagać.

A to nietrudne. Wystarczy przyjść, wybrać książkę i wrzucić do puszki wolontaryjnej taką sumę, jaką samemu uzna się za słuszną i w ten sposób dorzucić cegiełkę, która pomoże potrzebującym. Cała Naprzód, organizator wydarzenia, zbiera pieniądze dla swoich podopiecznych z niepełnosprawnościami. Wydarzenie współorganizuje Centrum Kultury Victoria.


Działać można już teraz. Niepotrzebne książki, komiksy, płyty winylowe, płyty CD, gry na PC i konsole, gry planszowe, a także rękodzieło, możecie do 31 maja dostarczać do wyznaczonych punktów zbiórki. Są wśród nich szkoły, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, prywatne firmy. Szczegółowy wykaz znajduje się na mapie – kliknij TU.

Dary zostaną starannie wyselekcjonowane i ostemplowane przez zespół wolontariuszy tak, aby były w dobrym stanie i cieszyły nowych nabywców.

Wielki Finał Skupu Kultury rozpocznie się 16 czerwca od godziny 12:00 na Alei Przyjaźni. Szykuje się sporo atrakcji.

Podczas Skupu Kultury – poza kiermaszem charytatywnym – odbywać się będą ciekawe panele kulturalne w Ruinach Teatru Victoria, a Aleja przemieni się w miejsce integracji, warsztatów artystycznych i muzycznych interakcji. W tym roku gliwiczanie będą mieli okazję wziąć udział m.in. we wspólnym jam session, warsztatach rękodzieła i rozmowach o kulturze. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wystarczy wesprzeć zbiórkę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać na stronie internetowej https://calanaprzod.org, pisząc na adres e-mail: wolontariat@calanaprzod.org lub dzwoniąc pod numer telefonu 733-502-320. W ten sposób można również zgłosić się do pomocy wolontaryjnej przy wydarzeniu.

(żms)/UM Gliwice(mf)
fot. materiały organizatora