– Obserwując, w jak dużym stopniu obraz zawładnął naszym poznawaniem świata, nauczyciel nie powinien pozostać obojętnym wobec edukacji medialnej, bowiem te umiejętności mogą się przydać na każdym z przedmiotów – mówią w „Amoku”
. Kino stara się więc wychodzić naprzeciw i organizuje dwa programy edukacyjne dla szkół i przedszkoli.
W dobrze już znanej Młodzieżowej Akademii Filmowej, wszystkim projekcjom filmowym będą towarzyszyły spotkania poruszające określony temat, prowadzone przez specjalistów z danej dziedziny.
– Oprócz tego podajemy słowa klucze, czyli dodatkowe problemy, jakie zawiera dany tytuł. Proszę też zwrócić uwagę na ?przedmioty?? chodzi nam o to, by spotkania w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej były przydatne w szerokich kontekstach edukacji i wychowania, a nauczyciele różnych przedmiotów oraz pedagodzy mogli znaleźć przydane narzędzia do realizacji swoich zadań – mówią organizatorzy. – Zapewniamy, że wszystkie filmy zostały przez nas starannie wybrane z ponad 300 pozycji, jakie corocznie wchodzą na polskie ekrany. Znalazły się wśród nich zarówno dobrze znane, wartościowe hity, jak i tytuły mniej popularne, które chcemy pomóc Państwu odkryć. Kilka rzeczy zdobyliśmy specjalnie z myślą o tym programie – dodają.
Natomiast Przedszkolna Akademia Filmowa to warsztaty i projekcje bajek. Podczas zajęć Pif PAF dzieci zgłębiają tajemnice kina oraz produkcji filmowej. Połączenie dobrej zabawy z nauką to filmowy strzał w dziesiątkę.
Zajęcia w formie gier, zabaw, konkursów i projekcji multimedialnych, przeznaczone są dla grup przedszkolnych. Prowadzą je doświadczeni wykładowcy: Justyna Sieradzka-Bizoń (absolwentka filmoznawstwa i produkcji filmowej, lektorka języka angielskiego) oraz Łukasz Tura (absolwent filmoznawstwa, reżyserii, dziennikarz radiowy).
szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na amok.gliwice.pl