Na działkach obok parku Chopina zaplanowano budowę hostelu. Wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia

Na niezagospodarowanych działkach przy ulicy Sienkiewicza zaplanowano budowę hostelu. Pod koniec lipca wpłynął wniosek w sprawie pozwolenia na budowę, złożony przez gliwicką firmę Wall Invest.

 
Obiekt miałby powstać na działkach 552, 561 i 1146/1 w obr. Kłodnica, pomiędzy przedszkolem miejskim a zabudową mieszkaniową, w sąsiedztwie Narodowego Instytutu Onkologii i parku Chopina. Nazwa zamierzenia to „budowa hostelu z parkingiem podziemnym wraz z zagospodarowaniem terenu, rampą zjazdową, stacją trafo, podziemnym retencyjnym zbiornikiem wód deszczowych i infrastrukturą techniczną”.

W ostatni wtorek, 3 września, w mediach społecznościowych zamieszczono zdjęcie zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego w tej sprawie. Z dokumentu wynika, że na terenie, który od co najmniej 20 lat jest niezagospodarowany i porośnięty dziką roślinnością, ma powstać budynek o 4 kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, w której znajdzie się garaż z 56 miejscami postojowymi. Obiekt ma mieć około 15 metrów wysokości, znajdzie się w nim 109 lokali. Oprócz tego przed budynkiem przewidziano wykonanie dwóch miejsc postojowych wraz ze stacją ładowania samochodów elektrycznych.


Przedsięwzięcie zamierza realizować firma Wall Invest z siedzibą w Gliwicach, która zajmuje się kupnem nieruchomości, ich renowacją, sprzedażą oraz wynajmem.

Spółka ma na koncie kilka realizacji w zakresie rewitalizacji budynków w mieście. W portfolio inwestora znalazły się takie obiekty, jak Stary Hufiec, mieszczący się przy skrzyżowaniu ulic Jana Długosza i Kościuszki (obecnie jest to budynek biurowo-usługowy), budynek biurowo-usługowo-handlowy przy ul. Plebańskiej 3 oraz komercyjno-mieszkaniowy, mieszczący się przy tej samej ulicy pod numerem 11, a także budynek mieszkalny przy ul. Stalmacha 4.

Wall Invest uczestniczy także w rewitalizacji i rozbudowie budynków przy ul. Kościuszki 44-46, które nadawały się do wyburzenia, a obecnie – zachowując historyczny kształt elewacji frontowej – zamieniono je w obiekty mieszkaniowe.

(żms)
fot. 24gliwice.pl

30 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze