Na „Freak Show” do Teatru Miejskiego w duecie za pół ceny. Taka okazja nadarzy się w styczniu

Do Teatru Miejskiego na doskonały wizualnie spektakl „Freak Show” możecie się wybrać za pół ceny – ale minimum w duecie. Taka okazja będzie 21 stycznia. Bilety są jeszcze dostępne.

 
To możliwość dla kilku osób – przy zakupie biletów na stronie, wskazaniu co najmniej dwóch wybranych miejsc na sali i kliknięciu „Przejdź dalej”, w polu „Kupon rabatowy” należy wpisać kod PARA.

Uwaga: kod działa również jeśli chcecie wybrać się we trójkę, czwórkę, siódemkę czy… dziesiątkę. Promocja obowiązuje również w kasach teatru.


Freak Show

„Freak Show” to spektakl w reżyserii jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, Piotra Ratajczaka, którego premiera odbyła się we wrześniu ub. roku – ciekawy fabularnie, niesamowity pod względem wizualnym.

– Pomysł na sztukę wziął się z cyrku. A właściwie z historii cyrku, jakiego już na szczęście nie ma. Człowiek o stu twarzach, człowiek-słoń, kobieta z brodą, kobieta-ptak były to tak zwane atrakcje w XIX wiecznych cyrkach dziwadeł. Inność, odmienność, wynaturzenie, budziły ekscytację wręcz fascynację widowni. Dopiero po latach zaczęto w tych ‘odmieńcach’ dostrzegać choroby i nieszczęścia. Mnie z tego zjawiska zainspirowały same figury freaków. Nie chodziło mi jednak o dosłowne przenoszenie ludzi z ułomnościami do dzisiejszej rzeczywistości. Szukałem w nich dramatu, metafory teatralnej, tragedii, często cichej, pielęgnowanej na trzydziestu metrach kwadratowych – mówi o sztuce autor, Piotr Rowicki.

Bohaterowie „Freak Show” to mieszkańcy typowego bloku przy ulicy Polnej 9. Toczy się jednostajne życie, ktoś pali papierosa na balkonie, ktoś wywiesza pranie, ktoś śpi przed telewizorem, ktoś wynosi śmieci.

Ale wtedy pojawia się coś, co wyprowadza nas z poczucia spokoju i bezpieczeństwa. Może to wszystko pozory? Wynoszenie śmieci, palenie papierosa, wyprowadzanie psa. Może to tylko maski? Blok przy Polnej staje się na naszych oczach cyrkiem. Show rozkręca się, w wyniku wielu dramatycznych zwrotów akcji i balansowania na linie dociera do finału. Szczęśliwego lub nie.

Bilety na spektakl można nabyć na odświeżonej wizualnie stronie gliwickiego Teatru Miejskiego – kliknij tu. Warto wspomnieć, że w tym terminie (niedziela, 21 stycznia, godzina 18:00) spektakl jest organizowany z Teatralną Opiekunką, która może w czasie przestawienia zająć się najmłodszymi. A jak to załatwić pisaliśmy w artykule z ubr.

Teatralna Opiekunka zaopiekuje się dziećmi podczas spektaklu. Zaplanowano trzy przedstawienia

(żms)
fot. Teatr Miejski w Gliwicach