Powiat gliwicki od niedawna ma nowego starostę. Jedną z pierwszych uroczystości, w jakich uczestniczył Włodzimierz Gwiżdż było otwarcie wyremontowanej drogi na trasie Barut – Dąbrówka.
Było to oficjalne oddanie drogi do użytku, choć ponad miesiąc temu radny sejmiku wojewódzkiego Bartłomiej Kowalski w mediach społecznościowych informował, że jest ona gotowa i dostępna dla kierowców aut i użytkowników jednośladów. Na zdjęciach z 27 września widzimy radnego ze starostą Waldemarem Dombkiem. Już wtedy wiadomo było, że na październikowej sesji zarząd powiatu, jak i starosta, mają zostać odwołani.
W lipcu tego roku podpisano porozumienie ws. realizacji remontu drogi powiatowej Nr 2912S Dąbrówka-Barut na terenie gminy Wielowieś. Po dwóch miesiącach od tego wydarzenia kierowcy i rowerzyści mogą swobodnie przejeżdżać przez, mierzący prawie trzy kilometry, odrestaurowany odcinek drogi
– czytamy we wrześniowym wpisie Kowalskiego.
– W sierpniu 2021 wspólnie z Zarządem Powiatu Gliwickiego zawnioskowaliśmy do Lasów Państwowych o pomoc w sfinansowaniu projektu. Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Generalnego Józefa Kubicy za udzielone wsparcie – dodał radny.
Z relacji starostwa wynika, że otwarcie drogi powiatowej zgromadziło wielu gości. Wśród przybyłych znaleźli się między innymi Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, wspomniany już nowy starosta gliwicki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Gliwicach, prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce, włodarze gmin powiatu gliwickiego: wójt gminy Wielowieś, burmistrz Toszka oraz wójt gminy Rudziniec, przedstawiciele rad gmin i powiatu, dyrektor ZSP Wielowieś, nadleśniczy sąsiednich nadleśnictw oraz reprezentanci lokalnej społeczności.
Uroczystość, której gospodarzem był Wiesław Kucharski, Nadleśniczy Nadleśnictw Rudziniec, uświetnił swoim występem Zespól Reprezentacyjny Leśnych Sygnalistów z tegoż Nadleśnictwa.
Remont drogi powiatowej nr 2912S o długości prawie 3 kilometrów, kosztował niespełna 800 tys. złotych, z czego blisko połowa, czyli ok. 400 tys. złotych podchodzi od Lasów Państwowych.
(żms)
fot. Starostwo Gliwice