Noc Naukowców. W obiektach Politechniki Śląskiej można spodziewać się wielu atrakcji

Udział w tym wydarzeniu może wziąć każdy, bez względu na wiek. Wystarczy ciekawość świata i odwaga w łamaniu schematów. Będzie ku temu okazja już 14 października podczas imprezy organizowanej w Gliwicach oraz Katowicach, Zabrzu i Rybniku.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie – mały i duży, ścisły umysł, przyrodnik i humanista. Na odwiedzających będzie czekało w sumie ponad 120 pokazów multimedialnych, laboratoriów i warsztatów, na które wstęp jest wolny.

Podczas gliwickiej odsłony Nocy Naukowców w Centrum Nowych Technologii (ul. Konarskiego 22b) będzie można m.in. poznać tajniki biomechaniki sportu i wziąć udział w anglojęzycznym quizie wiedzy o Albionie, a w Centrum Edukacyjno-Kongresowym (ul. Konarskiego 18b) sprawdzić, czym są fraktale w życiu codziennym. Naukowcy na Wydziale Budownictwa (ul. Akademicka 5) wyjaśnią, czy most może zachorować, zaś na Wydziale Architektury (ul. Akademicka 7) zostaną zorganizowane warsztaty z projektowania osiedla przyszłości.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]W Ośrodku Geometrii i Grafiki Inżynierskiej (ul. Krzywoustego 7) odwiedzający przekonają się, co Alicja znalazła po drugiej stronie lustra, a w Centrum Biotechnologii (ul. Krzywoustego 8) przejdą niebanalną lekcję chemii.[/perfectpullquote]

Na Wydziale Górnictwa i Geologii (ul. Akademicka 2) uczestnicy Nocy Naukowców poznają Minecraft w realu, tajniki kopalnianych wybuchów oraz naturalne sorbenty, a na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki (ul. Akademicka 16) zagrają z Euvickiem i sprawdzą, jak liczy komputer.

Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki (ul. Konarskiego 22) będzie można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, np. o tym, że jak chłodzić, to tylko… wrzątkiem, a Wydział Elektryczny (ul. Krzywoustego 2) zaskoczy gości m.in. zabawami z lewitacją. Na Wydziale Mechanicznym Technologicznym (ul. Konarskiego 18a) widzowie poszukają skarbów za pomocą robota z klocków Lego, a w Kolegium Języków Obcych (ul. Hutnicza 9a) odbędą wyprawę na wyspę tajemniczych znaków, dźwięków i symboli.

Szczegółowy program oraz informacje o rejestracji na wybrane zajęcia dostępne są na stronie wydarzenia www.nocnaukowcow.com.pl. W zakładce SKOMPONUJ SWOJĄ NOC można wybrać swoją kategorię wiekową oraz dziedziny, które nas interesują i wygenerować specjalnie dopasowaną do nas ofertę zajęć w ramach Nocy Naukowców.

(żms)/UM