Praca w IT to nie tylko wysokie zarobki i morze benefitów. To również duża odpowiedzialność, krótkie deadline’y i wymagający klienci. Bywa więc stresująco. A jak to wygląda w Future Processing? Możecie sprawdzić sami (i to w bardzo przyjemnych okolicznościach).

 

O pracy po pracy, czyli luźne spotkanie dla osób doświadczonych w branży

Aby dać się poznać potencjalnym kandydatom, FP organizuje luźne spotkania, podczas których nie ma nudnych prezentacji ani chwalebnych pieśni na cześć firmy — jest za to kawa, świetna atmosfera i mili, otwarci ludzie. :)

– Spotkanie oceniam bardzo pozytywnie. W dużej części było ono interesujące i rzeczowe. Za największą jego zaletę uważam nieformalny styl prowadzenia spotkania, brak korporacyjnych treści i całkiem szczere podejście do tematu. Wszystkie osoby ze strony FP brzmiały bardzo wiarygodnie (nawet kiedy odpowiadały „nie wiem”) — mówi jeden z uczestników wydarzenia.

Podczas spotkania zainteresowani mogą dowiedzieć się z pierwszej ręki, bo od pracowników FP, jakie projekty realizuje firma oraz jak przebiega praca w projektach. FPowicze opowiadają również o tym, jak firma dba o ich dobrostan na co dzień.

– Podczas naszych spotkań pokazujemy jak wygląda FP od środka, skracamy dystans, jesteśmy szczerzy i otwarci, bo nie mamy nic do ukrycia. Transparentność jest dla nas jedną z najważniejszych wartości. Mówimy jak jest, nawet jeśli w jakimś obszarze nie jest kolorowo. Nasi pracownicy bardzo to doceniają — mamy więc nadzieję, że takie podejście spodoba się również kandydatom — mówi Marek Olczyk, Team Leader w Future Processing, jeden z prowadzących spotkania.

O pracy po pracy nie jest spotkaniem rekrutacyjnym, po którym uczestnicy nękani są telefonami od nieugiętych rekruterów. Wydarzenie jest całkowicie niezobowiązujące. Jeśli jednak uczestnik spotkania zainteresuje się pracą w FP, od razu może porozmawiać z rekruterem.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 17 września w Gliwicach.

Chcesz wpaść? Zapisz się na wydarzenie
Nie masz czasu, ale temat Cię zainteresował? Odwiedź stronę

Dlaczego warto odwiedzić Future Processing?

Bo człowiek nie robot — nie samym kodowaniem żyje. W branży IT coraz częściej mówi się o dobrostanie pracowników. Nic dziwnego, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych developerów, testerów i architektów oprogramowania jest ogromne, a liczba osób, które mogłyby taką pracę podjąć – ograniczona. Pracodawcy kuszą kandydatów nie tylko wysokimi zarobkami, ale również dodatkowymi benefitami. I nie chodzi tu o owocowe czwartki.

O tym, jak ważne jest dbanie o dobrostan psychiczny pracowników, mówi ostatnia kampania FP.

Wellbeing? W FP działa!

Zbudowanie kultury organizacyjnej, która wspiera dobrostan, może stanowić dla firmy duże wyzwanie, ponieważ musi ona pogodzić interesy swoich pracowników i klientów.

Future Processing dba o to, aby klienci firmy mieli podobną wizję współpracy. Wizja ta wiąże się m.in. z wzajemnym szacunkiem i partnerstwem. Dzięki temu FP może zapewnić swoim pracownikom większy komfort pracy w projektach.

A co z benefitami? Poza standardowym zestawem, który oferuje niemal każda firma (karta sportowa, pakiet medyczny), FP daje swoim pracownikom narzędzia, dzięki którym mogą jeszcze lepiej zadbać o swój work-life balance. Przykład? Dostęp do asystentów, którzy pomagają pracownikom w załatwianiu codziennych spraw. Zrobią zakupy, odbiorą paczkę, oddadzą zepsuty sprzęt do naprawy, a nawet zorganizują wakacje.

Poza tym FPowicze mają dostęp do wielu innych ułatwień. Jest Team Złota Rączka, który przeprowadza drobne naprawy w domach pracowników i rentownia — czyli firmowa wypożyczalnia różnego rodzaju sprzętów.

Pracownicy firmy, którzy pracują w Gliwicach, mogą korzystać też z siłowni, SPA oraz przedszkola. Wszystkie te obiekty znajdują się na terenie głównego biura.

Więcej o benefitach pracy w FP opowiada strona przygotowana na potrzeby kampanii.

Dobra atmosfera zakodowana w wartościach firmy

Każdego roku, w wewnętrznym badaniu Happy Team, Future Processing bada zaangażowanie pracowników i to, jak czują się w firmie. Wyniki jasno pokazują, że jednym z głównych czynników, które trzymają ludzi w FP, jest przyjazna atmosfera.

Za co jeszcze pracownicy lubią FP? Powodów jest wiele, a kolejnym z nich jest możliwość rozwoju. Objawia się ona na wielu płaszczyznach. Pracownicy FP mogą brać udział w ambitnych projektach, prowadzonych w dużej mierze dla zagranicznych klientów. Firma ma rozwinięty system mentoringu, w którym bardziej doświadczeni pracownicy dzielą się swoją wiedzą z innymi — np. w ramach eksperckiego community architektów.

Future Processing to firma IT z Gliwic. Swoje biuro ma też w Gdyni, ale pracowników zatrudnia z całej Polski. Technologie, w których się specjalizuje, to głównie .NET, Java, Node.js, React, Angular i Vue.js. Firma zatrudnia nie tylko developerów – w swoich szeregach ma też przedstawicieli QA, DevOps, analityków biznesowych i projektantów UX.

materiał partbera