Ranking: najlepsze podkłady do twarzy 2022

Dobry podkład do twarzy potrafi zdziałać cuda – nie tylko maskuje trądzik, przebarwienia i wszelkie inne niedoskonałości cery, ale także wyrównuje koloryt oraz przywraca jej zdrowy i promienny wygląd. Kluczem do sukcesu jest jednak nie tylko wybór odpowiedniego kosmetyku, ale także dopasowanie go do rodzaju i potrzeb cery.

 

Jak wybrać najlepszy podkład do twarzy?

Dobór odpowiedniego podkładu może stanowić niemałe wyzwanie, o czym przekonał się każdy, kto kiedykolwiek nie trafił z odcieniem lub konsystencją. Dlatego, aby uniknąć pomyłki i zmarnowanych pieniędzy, warto przed zakupem przemyśleć kilka kwestii, takich jak rodzaj cery, typ karnacji, wiek czy dodatkowe potrzeby skóry. 

  1. Rodzaj cery

Określenie rodzaju cery, jaki posiadamy, jest kluczowe przed nałożeniem podkładu, ponieważ kosmetyk nie może potęgować problemu, z jakim się borykamy, na przykład przesuszenia czy nadmiernego wydzielania sebum. Dlatego do cery suchej najlepiej sprawdzą się kosmetyki nawilżające, dbające o utrzymanie optymalnego poziom nawodnienia przez cały dzień, zaś do wrażliwej produkty hipoalergiczne i bezzapachowe, które nie wywołują podrażnień i zaczerwienień. Z kolei na wymagające potrzeby cery tłustej i mieszanej odpowie najlepszy podkład matujący, czyli taki o beztłuszczowej formule i lekkiej konsystencji. Unikaj za to gęstych, ciężkich preparatów, powodujących nieestetyczny efekt maski.

  1. Karnacja

Kolejną kwestią decydującą o tym, czy dany produkt będzie wyglądał dobrze na naszej twarzy, jest jego odcień. Najczęstszym problemem jest utlenianie się podkładu. Oznacza to, że po kilku godzinach od nałożenia, na przykład z powodu działania promieni słonecznych czy powietrza, może on nieco zmienić swój kolor – raczej na ciemniejszy niż jaśniejszy. Dlatego nawet kosmetyk, który w sklepie wydaje się idealny, może ostatecznie okazać się nietrafiony. Co zatem zrobić, aby tego uniknąć? Przede wszystkim nałóż najpierw niewielką ilość podkładu na zewnętrzną część dłoni (nie na nadgarstek, ponieważ skóra tam ma inny kolor), a następnie odczekaj chwilę i sprawdź, czy kolor się nie zmienia. Jeśli po kilku minutach nadal pasuje, dobierz go do swojej twarzy. Ze względu na to, że skóra na buzi ma trochę inny odcień niż na przykład na ręce, specjaliści zalecają testowanie koloru podkładu na linii żuchwy i dopasowywanie go również do szyi. Warto zaaplikować kilka produktów obok siebie, jeśli masz taką możliwość.

  1. Wiek

Dobór podkładu do swojego wieku ma szczególne znaczenie w przypadku cery dojrzałej z widocznymi zmarszczkami, ponieważ niewłaściwie dopasowany produkt jedynie podkreśli oznaki starzenia, zamiast je ukryć. Pamiętaj zatem, aby szukać lekkich podkładów, najlepiej o delikatnie wodnistej konsystencji, które nie będą zbierać się w przecinających twarz liniach. 

  1. Dodatkowe potrzeby

Dobierając kosmetyk do rodzaju skóry, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe potrzeby cery. Dobry podkład kryjący i matujący świetnie zamaskuje choćby przebarwienia i blizny, natomiast produkt wyrównujący koloryt pomoże uporać się z przebarwieniami.

Jaki podkład do twarzy wybrać? 

Odpowiednie dopasowanie podkładu do typu cery jest bardzo ważne, jednak sam kosmetyk również powinien spełniać określone kryteria. Podczas zakupów warto przede wszystkim zwrócić uwagę na:

  • skład

W podkładzie szukaj przede wszystkim składników korzystnie wpływających na Twoją cerę. Na przykład kwas hialuronowy posiada silne właściwości nawilżające, witamina C subtelnie rozświetla, a kwasy z grupy AHA mają działanie odmładzające.

  • opakowanie

Szczelne opakowanie to niezbędny element każdego kosmetyku do pielęgnacji, ponieważ skutecznie zabezpiecza przed zepsuciem oraz wpływa na trwałość produktu. Powinno ono także umożliwiać wykorzystanie jak największej ilości podkładu – wiemy bowiem dobrze, jak bardzo potrafią zirytować resztki emulsji osiadające na ściankach, do których w żaden sposób nie można się dostać. Nie bez znaczenia jest również sposób aplikacji. Nakładanie kosmetyku powinno być wygodne i higieniczne, dlatego niewskazane jest przykładanie go wszystkimi stronami bezpośrednio do twarzy. W ten sposób możesz jedynie nabawić się problemów skórnych. 

  • konsystencja

Konsystencja podkładu odgrywa bardzo istotną rolę, przede wszystkim ze względu na wygodę aplikacji, ale także kondycję cery. Pamiętaj, że gęste podkłady trudniej się rozprowadza i nie od razu łączą się one ze skórą. Zapewniają za to większe krycie. Z kolei lekka, wodnista konsystencja to dobra opcja dla cery tłustej, a latem także dla innych rodzajów skóry. 

  • cena

Ceny podkładów są zwykle bardzo zróżnicowane, jednak za dobry produkt trzeba zwykle zapłacić od 30 do 60 złotych. W wielu drogeriach znajdziesz też kosmetyki za mniej niż 20 zł, jednak kryją one na tyle słabo, że trudno byłoby wykonać nimi nawet codzienny makijaż. Na rynku dostępne są również produkty znanych międzynarodowych marek za więcej niż 100 złotych. Z ich wysoką ceną idzie jednak w parze jakość, ponieważ charakteryzują się one trwałością, odpowiednim kryciem i naturalnym wykończeniem, a także właściwościami odżywczymi i pielęgnacyjnymi.

  • marka

Podkłady to na tyle popularne produkty, że na sklepowych półkach znajdziesz zarówno te oznaczone logiem ekskluzywnych marek, jak i od firm kierujących swoją ofertę do szerszego grona odbiorców. Wśród znanych producentów, których kosmetyki dostępne są w większości drogerii w dobrych cenach, wyróżniają się między innymi Bourjois, L’oreal czy Revlon, Maybelline, Catrice, Eveline Cosmetics czy Lovely. Podkładami z nieco wyższej półki cenowej są natomiast te od Estee Lauder, Lancome, LUMENE.

Wiesz już, który podkład będzie dla Ciebie najlepszy? W takim razie odwiedź drogerię internetową Makeup.pl i wybierz wysokiej jakości produkt najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Zerknij także na nasz ranking podkładów do twarzy 2022.

Najlepsze podkłady do twarzy 2022

  1. Długotrwały podkład do twarzy L’Oreal Paris Infallible 32H Fresh Wear Foundation (dostępny tutaj: makeup.pl/product/394228/)

Kosmetyk posiada nowoczesną formułę nasyconą tlenem, zawierającą lekkie pudry mikrosferyczne. Dzięki nim cera cały czas oddycha i pory się nie zatykają. Za efekt rozświetlenia odpowiadają z kolei mikroperełki, które skutecznie rozpraszają światło na powierzchni twarzy. Natomiast witamina C regeneruje i odmładza. Dodatkowymi zaletami podkładu są duża trwałość (nawet do 32 godzin), a także lekka konsystencja, która świetnie się rozprowadza i gwarantuje uczucie świeżości nawet po wysiłku fizycznym.

  1. Długotrwały podkład do twarzy Lancôme Teint Idole Ultra Wear SPF 15 (dostępny tutaj: https://makeup.pl/product/279869/)

Najważniejsza cechą wyróżniającą tę formułę jest ponadprzeciętna trwałość. Cienka warstwa wytrzymuje w niezmienionej postaci nawet dobę, naturalnie stapiając się ze skórą. Z kolei doskonałe krycie i odcień, który nie ciemnieje na twarzy, to zasługa innowacyjnych technologii, takich jak polimery EternalSoft (gwarantują komfort) oraz unikalne pigmenty NAI (chronią kolor przed utratą intensywności). Dodatkową zaletą podkładu są właściwości matujące – zawarte w nim krzemionka i perlit pochłaniają nadmiar sebum, dzięki czemu cera nie błyszczy się w ciągu dnia.

  1. Kryjący podkład do twarzy Bourjois Always Fabulous SPF 20

Kosmetyk łączy właściwości kryjące, nawilżające i ochronne. Jego formuła dopasowuje się do kolorytu cery i stapia z nią, tworząc naturalnie wyglądającą całość, a ponadto nie warzy się, nie wchodzi w pory i nie podkreśla zmarszczek. Znakomite krycie gwarantuje już jedna warstwa podkładu, jednak w razie potrzeby możesz aplikować także kolejne, bez obawy o nieestetyczny efekt maski. Więcej informacji o tego typu produktach znajdziesz w kategorii „podkłady kryjące ranking”. 

  1. Nawilżający podkład do twarzy Rimmel Match Perfection SPF 20

Formuła produktu jest lekka, dobrze rozprowadza się na skórze, nie pozostawia smug i maskuje nawet widoczne cienie pod oczami. Na uwagę zasługuje także lekka konsystencją pozwalająca oddychać Twojej twarzy w ciągu dnia. Raz nałożona warstwa nie wymaga żadnych poprawek, ponieważ preparat odznacza się niską ścieralnością.

materiał partnera