Szpital Miejski nr 4 wstrzymuje planowe przyjęcia oraz diagnostykę. Jak można uzyskać pomoc?

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach działa obecnie w trybie ostrego dyżuru skupiając się na udzielaniu pomocy pacjentom w stanie zagrożenia życia. Wstrzymywane są przyjęcia planowe oraz diagnostyka.

Nowe zasady funkcjonowania wprowadzono z uwagi na ogłoszenie w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Na bieżąco przyjmowani są pacjenci onkologiczni (DILO) oraz chorzy w ramach programu KOS-zawał.

Personel izb przyjęć – zarówno w placówce przy ulicy Kościuszki 29 jak i Zygmunta Starego 20 w Gliwicach – jest wyposażony w odpowiednie środki ochronne, w tym maseczki na twarz.


Pacjenci wymagający nagłej pomocy medycznej korzystają z innego wejścia do budynku niż ci, którzy podejrzewają u siebie stan związany m.in. z chorobą górnych dróg oddechowych.

Personel Szpitala przypomina, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, chorzy dostrzegający u siebie niepokojące objawy takie jak gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni powinni niezwłocznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną by tam otrzymać informację o tym, co robić dalej nie stwarzając dodatkowego zagrożenia dla innych.

Dla pacjentów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz podstawowej opieki zdrowotnej uruchomiona została funkcja teleporady czyli kontaktu z lekarzem poprzez środki komunikacji na odległość. Należy dzwonić pod numer 32 330 84 13.

Warto też korzystać z infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590. Pod tym numerem można otrzymać informację o zasadach postępowaniu w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Należy pamiętać, że najbardziej narażone są osoby starsze, z obniżoną odpornością, cierpiące na inne choroby, w szczególności przewlekłe. Jeśli tylko jest to możliwe – warto pozostać w domu oraz unikać skupisk większej liczby osób.

(MSI/Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach)
fot. 24gliwice.pl