Wodny plac zabaw w parku Chopina już otwarty! Pierwsi użytkownicy pojawili się w czwartek (galeria)

Od 1 czerwca, a zatem dokładnie w Dniu Dziecka wodny plac zabaw został udostępniony dla użytkowników. Będzie czynny codziennie, w godzinach od 10:00 do 18:00, przez całe wakacje aż do 3 września.

Wcześniej, na terenie nowego miejsca rekreacji zakończyły się ostatnie przygotowania. Ustawiono już wszelkiego rodzaju urządzenia natryskowe w niecce, zaś na okalającym ją trawniku dostępne są leżaki.

Do dyspozycji najmłodszych jest tunel wodny z kręgów, prysznice, armatki wodne, palmy, parasole oraz wiaderka. Z wszystkich elementów wydobywać się będzie podgrzana do ok 26 stopni Celsjusza woda – informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Na terenie obiektu znajdują się toalety oraz przebieralnie. Z myślą o rodzicach, dziadkach i opiekunach dzieci, ustawiono leżaki, z których można bezpiecznie obserwować poczynania swoich pociech. Przy wejściu na wodny plac zabaw znajdują się również stojaki na rowery

– kontynuuje MZUK.

W związku z otwarciem Wodnego Placu Zabaw, w najbliższą sobotę, 3 czerwca w godzinach od 13:00 do 16:00 w sąsiedztwie obiektu planowane są małe atrakcje dla mieszkańców. Przypomnijmy, że miejskie pluskadełko wybudowane zostało w parku Chopina na kawałku terenu między Palmiarnią Miejską, a tradycyjnym placem zabaw dla dzieci, bezpośrednio przed tzw. domkiem ogrodnika.

Podczas jednej z tegorocznych sesji Rady Miasta Gliwice przyjęty został regulamin tego obiektu, z którym można zapoznać się poniżej. Nie jest on ani zbyt obszerny, ani skomplikowany. Ot, wystarczy nie pić wody krążącej w obiegu, ani nie wchodzić do niej ze świeżymi czy niewygojonymi ranami.

Dzieci do lat 7 muszą być na placu zabaw pod opieką dorosłych, zaś te młodsze, do lat 3, mają mieć specjalną pieluchę, która zapobiegnie załatwianiu się do wody.

Czego tam nie wolno? Wypisano to w kilku punktach. Zatem niedozwolone jest (prócz wspomnianego spożywania wody) siadanie i wieszanie się na urządzeniach z dyszami wodnymi, poruszanie się w obuwiu nieprzeznaczonym do kąpieli, spożywanie pokarmów i napojów, wprowadzanie zwierząt, a także jazda na rowerach, hulajnogach, rolkach, czy deskorolkach.

Nie ustalono granic wiekowych, umożliwiających korzystanie z pluskadełka, możemy się więc spodziewać, że nie będzie to miejsce odwiedzane wyłącznie przez najmłodszych.

(żms), MZUK Gliwice
fot. 24gliwice/ŁG