Współautor opowiadań „Opowiem Ci o zbrodni” gościem MBP. Spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem

Biblioteka Centralna organizuje spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem – scenarzystą, reżyserem, fotografem i autorem kryminałów. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 grudnia, o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

 
Spotkanie, które współorganizowane jest we współpracy z KAWKA Księgarnia Antykwariat Kawiarnia, poprowadzi Agnieszka Zientarska.

Igor Brejdygant to urodzony w 1971 r.autor powieści kryminalnych: „Paradoks”, „Szadź”, „Rysa”, „Układ”, “Wiatr” uznany za najlepszy polski kryminał roku 21′ przez dwumiesięcznik “Książki. Magazyn do czytania” oraz “Sieroty” i w po przejściu do nowego wydawnictwa Znak “Spirala”. Za powieść „Rysa” został nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru 2019 i otrzymał nagrodę imienia Janiny Paradowskiej.


Współautor serii opowiadań opartych na prawdziwych historiach pod tytułem “Opowiem Ci o zbrodni”. Na kanwie tych opowiadań kanał Crime & Investigation Polsat zrealizował już sześć edycji programu pod tym samym tytułem.

Scenarzysta filmów fabularnych: „Palimpsest”, „Prosta historia o morderstwie” oraz seriali: „Paradoks”, „Zbrodnia”, „Belle epoque”, “Erynie”, “Zmruż oczy”, “Matka”. Szef zespołu tworzącego scenariusz pierwszego polskiego serialu dostępnego na platformie Netflix – „Ultraviolet”. Twórca idei oraz współscenarzysta zrealizowanego przez TVN serialu “Szadź” na podstawie własnej powieści pod tym samym tytułem, szef zespołu i główny scenarzysta w serialach “Rysa” i “Układ” także na podstawie własnych powieści. Seriale “Szadź” i “Rysa” zostały nominowane w 2021 do Orłów – nagrody Polskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny.

Brejdygant to pisarz specyficzny o tyle, że piszący obrazem, można więc pokusić się o określenie go mianem powieściopisarza filmowego. Na podkreślenie tego faktu, najnowsza powieść Brejdyganta “Spirala” została już zakupiona przez producenta filmowego z prawami do filmu i serialu.

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17, piątek, 15 grudnia, godzina 18:00.

(żms)/MBP Gliwice
fot. materiały organizatora