W centrum handlowym Forum polską premierę ma niepowtarzalna wystawa obrazów słynnych artystów, które powstały z klocków konstrukcyjnych. To pierwsza taka ekspozycja w Polsce. Jej hitem jest Hołd Pruski Jana Matejki, składający się z 73, tys. elementów.
Ekspozycja na scenie głównej w Forum będzie prezentowana od 21 lutego do 13 marca. Wstęp wolny.
Ta wystawa udowadnia, że możliwości tworzenia z klocków są ograniczone jedynie wyobraźnią. Świetnie to rozumie jej twórca, który wziął on na warsztat kilkanaście dzieł światowej sławy malarzy i grafików, aby, za pomocą tysięcy klocków, ręcznie odwzorować ich dzieła. Efekt jest imponujący!
Klejnotem koronnym wystawy jest dzieło inspirowane Hołdem Pruskim Jana Matejki. Prezentowana reprodukcja to największy w Polsce obraz z klocków. Składa się on z 73 533 elementów i wraz z pięknie zdobioną ramą zajmuje ponad 8 mkw.
Odwiedzający wystawę zobaczą także 10 innych obrazów z klocków. Będzie to dla nich estetyczna uczta, a dla młodszych odbiorców spektakularna forma edukacji. Wszystkie obrazy zostaną wyeksponowane jak w prawdziwej galerii. Przy każdym znajdzie się tabliczka informacyjna z nazwą obrazu, jego wymiarem i liczbą użytych elementów. Będzie można też, za pomocą kodu QR, wysłuchać na swoim smartfonie klipu dźwiękowego na temat dzieła.
– Wystawa jest przykładem na to, że klocki konstrukcyjne są aktualnie bardzo popularnym hobby. Są także świetnym narzędziem edukacyjnym. Ekspozycję kierujemy do odbiorców w każdym wieku. Jak bowiem podaje w swoich badaniach producent najbardziej popularnych klocków na świecie, 30% zestawów kupują dla siebie osoby dorosłe. Liczymy na spore zainteresowanie wystawą w szkołach. Zachęcamy je do prowadzenia w CH FORUM kreatywnych i bardzo atrakcyjnych wizualnie lekcji plastyki – mówi Alicja Suchańska-Królica, menedżer ds. marketingu CH FORUM Gliwice.
Na wystawie w CH FORUM zwiedzający zobaczą następujące dzieła:
1. Jan Matejko Hołd Pruski
2. Johannes Vermeer Dziewczyna z perłą
3. Banksy COVID
4. Hokusai Katsushika Wielka fala w Kanagawie
5. Philippe Halsman Salvador Dali
6. Jan Matejko Stańczyk
7. Aleksander Gierymski Żydowka z pomarańczami
8. Edvard Munch Krzyk
9. Leonardo da Vinci Dama z gronostajem
10. Leonardo da Vinci Ostatnia Wieczerza
11. Salvador Dali Trwałość Pamięci